ÇOCUKLAR İÇİN TAVSİYELERİMİZ hobi

Çocuklarımız özeldir.

Çocuklarımız Özeldir

Evet çocuklarımızın özel olduğuna inanıyor ve onlar için özel ve farklı şeyler istiyoruz. Küçük yaşta onlara kazandıracağımız alışkanlıklar ve onların ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak destekleyeceğimiz hobileri, onların gelecek yaşantısını da büyük ölçüde belirliyor ve olumlu yönde değişimlere neden oluyor. İşte bu nedenden, sayfamızda, çocuklarımız için farklı hobi seçenekleri ve etkinlikleri sizlerle paylaşıyor olacağız. 

Astronomiye Meraklı Çocuklarımıza...

Tüm çocuklar Gezegenlere, Güneş Sistemi’ne, yıldızlara meraklıdır ve sorgularlar. Ama bazıları bu konuda oldukça meraklı ve ilgilidirler. İşte bu konulara ilgi duyan çocuklarımızı mutlu etmenin bir yolu. Rahmi Koç Müzesi’ ndeki astronomi atölyelerinde çocuklar oldukça eğlenceli  vakit geçiriyor.  Dev panolar ve Sihirli Küre'den paylaşılan görüntülerle, yıldızların, galaksilerin, diğer tüm gök cisimlerinin ve içinde bulunduğumuz Güneş Sistemi'nin evrendeki oluşum süreci anlatılıyor. 

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul çağındaki çocuklarımız bu programa katılabiliyor.

Sinema - Tiyatro - Müzikal Saati :)

*  Karlar Prensi Elliot : Tüm Sinemalarda. ( 21-22-23-24-25 Ekim 2018 )

*  Alaaddin'in Lambası (Tiyatro Mie): Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi 

27.10.2018

*  Aslan Kral Gurur Kayalığı : Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi.(21.10.2018 ve 27.10.2018 )

*  Benim Komik Dedem : Mavi Uçurtma Komedi Tiyatrosu. ( 21.10.2018 ve 28.10.2018 )

* Bremen Mızıkacıları (Kukla Oyunu) : Gösteri Sanatları Merkezi. ( 21-27-28 Ekim 2018 )

*  Dipdip: Bir Okyanus Macerası : Kuşadası Cinemagic Sinemaları. ( 21-22-23-24-25 Ekim 2018 )

* Hayvanlar Ve Çocuklar : Mavi Uçurtma Komedi Tiyatrosu. ( 27.10.2018 )

* Komik Kurt ve Keçi Yavruları (Tiyatro Mie) : Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi  

* Kurşun Askerin Utancı : Torium Tiyatro salonu  27.10.2018

* Kurbağa Öyküleri : Samsun Devlet Opera ve Balesi. 12.11.2018

* Kayıp Shrek Karlar Ülkesinde :  Çanakkale TSO Fuar Merkezi. 21.10.2018

* Karlar Ülkesi : Ankara Antares Sanat Merkezi 29.10.2018

* Kırmızı Başlıklı Kız : Ankara Antares Sanat Merkezi 28.10.2018Sağlıklı Beslenmenin Önemi !

Beslenme her zaman, her yaşta çok önemli ve her zaman hayatımızın içinde olan temel yaşam ihtiyaçlarımızdan biridir. Çocukluk çağında beslenme biraz daha önem kazanıyor. Bu dönemde kazanılan beslenme alışkanlıkları hayatımız boyunca bize sağlık kazandırıyor veya hastalıklara davetiye çıkarıyor. Durum böyle olunca  biz anne babalar da beslenmeyi hangi şekilde konumlandıracağımızda biraz zorlanıyoruz,  sanki çocuğumuz çok yemek yemezse algıları zayıflayacak, büyümeyecek !... gibi bir takım yersiz korkular yaşayabiliyoruz.Çocukluk çağında görülen şişmanlığın en büyük nedenlerinden biri televizyon ve bilgisayar önünde geçirilen uzun ve hareketsiz saatler, ikincisi de fast-food ve aburcubur tüketiminin fazla olmasıdır.Bu tehlikelere dikkat etmekte fayda var.  Çocuğunuzla birlikte alışverişe çıkmak, sofranın hazırlanmasında çocuğunuzdan yardım almak ve ailece yenen sağlıklı yemekler  önemli bir adımdır. Ayrıca çocuğunuza sağlıklı beslenmenin önemini anlatmalı, besinleri ve besin gruplarını tanımasını sağlamalısınız. En önemliside çocuklarımızın hareketli oyunlar oynayabileceği aktiviteler ve alanlar yaratmalı ve bu aktiviteler için teşvik etmelisiniz. Bir sonraki yazımızda sizlerle dengeli ve sağlıklı beslenme tiyolarını örnek menülerimizle paylaşmış olacağız.